Co říkají hvězdy v lednu

02. 01. 2022 Peter Bartal

Astrovhled od astroložky Dagmar Kocůrkové

Vodnář nechodí vyšlapanými cestami

Vykročením do nového roku 2022 v lednu Slunce prochází zemským znamením Kozoroha, až do 20. 1., kdy vstupuje do vzdušného znamení Vodnáře.  

V Kozorohu se v tomto kosmickém čase nachází také retrográdní Venuše, Pluto a také planeta Merkur, která vstoupí do Vodnáře, a pak se vrací do Kozoroha. Kozoroh je znamením systému a řádu. A také ochránce. Pluto čistič vymetá kouty, Venuše bilancuje své vztahy a Merkur nad tím hluboce přemýšlí 

Mars ze znamení Střelce na vše dohlíží s božským přesahem a věnuje se mezinárodním vztahům. Jupiter s Neptunem ve znamení Ryb soucitně hledají sociální řešení. Saturn ve znamení Vodnáře revolučně vnímá, co zůstává po vlnách pandemie, spolu s Uranem ze znamení Býka hledají cestu k novým základům.

Vstupem Slunce do Vodnáře nastává vzdušný pohyb. Vodnář je novátor, umělec i věděc. Nikdy nechodí vyšlapanými cestami. Proto s ním mohou přicházet nové myšlenky a vize.    

 

Tento článek vyšel v Malostranských novinách / leden 2022

 

--------------

Pozvání na sebepoznávací seminář s astrologií a archetypy: 9. 1. - Autentická forma - večer hlubinné astropsychologie se znamením Kozoroha