Cesta k poznání sebe sama

Termíny

St 24.07.2024 19:00 - 21:00
Místo: Studio K3, Karlovo náměstí 3, Praha 2 - Nové Město (2. patro)
Cena: 300 Kč (v hotovosti na místě)

Promítání filmů a beseda s režisérem Viliamem Poltikovičem

Zájem o seberozvojové akce stále narůstá, zejména, když nás něco trápí. Na promítání třech filmů - příběhů třech mužů uvidíte, jak tíživý přistup k životu proměnili v inspirující poznání a vnitřní klid, který teď rozdávají.

Emahó (20 minut)

Emahó je jméno indiánského míšence, který je zároveň katolickým biskupem, buddhistou i šamanem a jak sám říká, dítětem života. V mládí byl ve velmi těžké situaci a chtěl spáchat sebevraždu. V tom okamžiku se mu však otevřelo zcela nové vnímání, které pak rozvíjel a nyní dokáže inspirovat a povzbudit lidi na celém světě. V malém portrétu nahlédneme do toho, jak to dělá a jak to vnímají jeho čeští žáci.

 

Ašín a mandala (20 minut)

Ve filmu se prolínají dvě roviny. Jednu představuje Ašín Ottama, Čech, který se stal buddhistickým mnichem v klášteře v Myanma. Dosáhl velké učenosti i moudrosti a s tím se teď dělí s českými zájemci o buddhismus. Druhou rovinu představují čtyři tibetští mniši, kteří na Pražském hradě vytvářeli z barevných písků pozoruhodnou mandalu. Nahlédneme tak do zvláštního významu mandal i tibetské rituální hudby.

 

Róši kaisen (20 minut)

Film je portrétem učitele zenového buddhismu Róši Kaisena, který žije ve Francii, ale původem je Polák. Róši Kaisen už léta jezdí do České republiky a má tu řadu příznivců. Velké znalosti o buddhismu umocňuje jeho neformálnost a smysl pro humor.

 

Orientační čas této akce je  je 2 hodiny, záleží na počtu otázek.

Cena: 300 Kč, nebo 500 Kč pro dvojici (budete-li dva, uveďte to prosím předem v přihlašovacím formuláři)

Kontaktní osoba: Peter Bartal, 604 539 415

------------------------

Přehled všech aktuálních akcí s Viliamem Poltikovičem

Nejbližší akce