Jak porod ovlivňuje náš život?

Tato akce nemá žádný termín.

Tato akce již proběhla 20. 9. 2023. Záznam přednášky si můžete koupit tady.

 

Zrození je archetypální cesta, kterou procházíme všichni. Hluboce formuje to, kým jsme a jak vidíme svět.

Tato večerní přednáška s praktickými cvičeními se bude zabývat celoživotními důsledky našeho porodního příběhu a tím, jak nám jeho uvědomění může pomoci rozvinout nové tvůrčí možnosti v životě. Přednáška je vhodná pro každého bez předchozí zkušenosti s prací s tímto tématem.

Zážitek z narození zůstává jako nevědomá nebo implicitní paměť, která se uchovává v našich buňkách, tkáních, ovlivňuje naší nervovou soustavu a tím také naši psychiku. Ačkoli je porod relativně krátký zážitek, je velmi intenzivní a někdy doslova zahlcující. Díky tomu funguje porodní otisk jako psychická a fyzická matrice, která se během každodenních událostí aktivuje a vede nás nevhodným směrem. Tyto zkušenosti mohou způsobovat potíže s rozhodováním, nedostatek důvěry ve vztazích, problémy se sebeúctou, závislostní chování, problémy s životním tempem, záchvaty paniky, výbuchy hněvu, potíže s přechody. Naštěstí je možné si tyto otisky postupně zvědomit a vžité vzorce nahradit novými možnostmi.

---------------

Matthew Appleton ve své práci vychází z třicetileté zkušenosti práce s prenatálními a porodními tématy, s miminky, dospělými i dětmi. Žije a pracuje v Bristolu ve Velké Británii. Je registrovaným kraniosakrálním terapeutem a psychoterapeutem Core Process Therapie (CPP) a také zakladatelem Institutu kraniosakrálních studií (Institute of Craniosacral Studies), kde po dvanáct let působil jako vedoucí učitel.

 

Organizační informace

Začínáme v 18:30. Doporučujeme přijít dříve. Prostor bude přístupný od 18:00.

Nejpozději prosím přijďte v 18:25 ať se stihnete v klidu usadit a můžeme začít přesně. 

K akci je možnost se připojit i online-formou. Více informací tady 

Matthew bude mluvit anglicky. Překlad do češtiny je zajištěn. 

Orientační čas přednášky je 2,5 hodiny podle počtu otázek.

ZMENA MÍSTA KONÁNÍ: Akci jsme nakonec přesunuli do většího prostor: Komunitní centrum Unitaria, Anenská 5, Praha 1 (dříve přihlášeným účastníkům ještě napíšu e-mail)

Kontaktní osoba: Peter Bartal: 604 539 415

 

--------------------

Vícedenní semináře s Matthewem Appletonem v České republice organizuje Česká kraniosakrální asociace. 

Nejbližší akce