Jak porod ovlivňuje náš život?

Tato akce nemá žádný termín.

Zrození je archetypální cesta, kterou procházíme všichni. Hluboce formuje to, kým jsme a jak vidíme svět.

Tato večerní přednáška s praktickými cvičeními se bude zabývat celoživotními důsledky našeho porodního příběhu a tím, jak nám jeho uvědomění může pomoci rozvinout nové tvůrčí možnosti v životě. Přednáška je vhodná pro každého bez předchozí zkušenosti s prací s tímto tématem.

Zážitek z narození zůstává jako nevědomá nebo implicitní paměť, která se uchovává v našich buňkách, tkáních, ovlivňuje naší nervovou soustavu a tím také naši psychiku. Ačkoli je porod relativně krátký zážitek, je velmi intenzivní a někdy doslova zahlcující. Díky tomu funguje porodní otisk jako psychická a fyzická matrice, která se během každodenních událostí aktivuje a vede nás nevhodným směrem. Tyto zkušenosti mohou způsobovat potíže s rozhodováním, nedostatek důvěry ve vztazích, problémy se sebeúctou, závislostní chování, problémy s životním tempem, záchvaty paniky, výbuchy hněvu, potíže s přechody. Naštěstí je možné si tyto otisky postupně zvědomit a vžité vzorce nahradit novými možnostmi.

---------------

Matthew Appleton ve své práci vychází z třicetileté zkušenosti práce s prenatálními a porodními tématy, s miminky, dospělými i dětmi. Žije a pracuje v Bristolu ve Velké Británii. Je registrovaným kraniosakrálním terapeutem a psychoterapeutem Core Process Therapie (CPP) a také zakladatelem Institutu kraniosakrálních studií (Institute of Craniosacral Studies), kde po dvanáct let působil jako vedoucí učitel.

 

Organizační informace

Začínáme v 18:30. Doporučujeme přijít dříve. Prostor bude přístupný od 18:00.

Nejpozději prosím přijďte v 18:25 ať se stihnete v klidu usadit a můžeme začít přesně. 

K akci je možnost se připojit i online-formou. Více informací tady 

Matthew bude mluvit anglicky. Překlad do češtiny je zajištěn. 

Orientační čas přednášky je 2,5 hodiny podle počtu otázek.

ZMENA MÍSTA KONÁNÍ: Akci jsme nakonec přesunuli do většího prostor: Komunitní centrum Unitaria, Anenská 5, Praha 1 (dříve přihlášeným účastníkům ještě napíšu e-mail)

Kontaktní osoba: Peter Bartal: 604 539 415

 

--------------------

Vícedenní semináře s Matthewem Appletonem v České republice organizuje Česká kraniosakrální asociace. 

Nejbližší akce