Meditace pro pokročilé

Tato akce nemá žádný termín.

Tento seminář je určen především pravidelným účastníkům otevřeného kurzu meditací, kteří si chtějí své zkušenosti prohloubit. Budeme se scházet pravidelně jednou za dva týdny v pondělí.

Základem bude meditace vedení světla, meditace na dech, bezpředmětná meditace a různé formy střídání meditace na dech a bezpředmětné meditace.

Jednotlivá cvičení budou podobná jako na kurzu pro začátečníky, ale délky jednotlivých cvičení budou delší a půjdeme více do hloubky. Často experimentujeme a zkoušíme nové formy meditace. Reagujeme na přítomný okamžik a situaci v meditační místnosti.

Součástí každého setkání bude odpovídání na dotazy z denní praxe meditujících. Meditační cvičení jsou doplněna o výklad a meditační vhled do různých mistrovských textů z rozličných náboženských a spirituálních tradic. Často se jedná o Osm veršů výcviku mysli.

Jednotlivá meditační cvičení vychází z osobní praxe Jana Bíma a Ivo Třísky. Nejsou zasazeny v kontextu nějakého konkrétního náboženského systému, ale jsou volně inspirovány různými praxemi buddhistickými, advaistickými i křesťanskými. Používáme "civilní" názvosloví a slovník. Meditace jsou tak otevřené lidem jakéhokoliv vyznání i lidem bez duchovního vyznání.

Sedíme na podlaze na meditačních polštářích. Je možné sedět i na židli.

Vedoucími meditací je podporována atmosféra svobody a přijetí. Na začátku večera sdílíme chvíli v kruhu zajímavé podněty pro meditaci z předchozích dní. Zhruba uprostřed večera je přestávka. Ve vedení meditací se střídají Jan Bím a Ivo Tříska. Někdy vedeme oba společně a střídáme se na jednotlivá cvičení, jindy vede jen jeden z nás podle našich aktuálních časových a jiných možností.

Seminář je otevřen pro každého, kdo chce přijít. Nicméně pro nové zájemce je určen spíše kurz meditací. Bez předchozích meditačních zkušeností a bez seznámení s naší terminologií se může stát, že budou noví účastníci občas trochu "ztraceni". Nejbližší termíny

 

Cena: Podle spokojenosti na konci semináře a podle osobních možností (obvyklá částka kolem 300 Kč)

Kontaktní osoba: Peter Bartal, 604 539 415

Místo konání: Centrum osobního rozvoje Odonata v Šalounově vile, Slovenská 1566/6, Praha 10 - Vinohrady

MHD: Zastávka Krymská, tramvaje, 4, 22 a 13

Vstup je z boku vily od parku. V ulici Slovenská u sloupku s hadem jen pár kroků dolů.  Pokud jdete na meditace do Šalounovy vily poprvé. Přečtěte si popis cesty ať nebloudíte a centrum Odonata jednoduše najdete :) 

-------------------------

Další termíny meditací:

Otevřený kurz meditací (začátečníci):  29. 4., 13. 5., 27. 5., 10. 6., 24.6

Meditace pro pokročilé:, 6. 5., 20. 5., 3. 6., 17. 6., 

Nejbližší akce

18.07.2024 19:00 - 21:30 | Bára Vodová
22.07.2024 18:00 - 21:00
23.07.2024 19:00 - 21:00 | Jan Kroča
24.07.2024 19:00 - 21:00 | Viliam Poltikovič