Zimní tichý týden s meditací a procházkami přírodou

Termíny

Ne 08.01.2023 16:00 - Ne 15.01.2023 16:00
Místo: Říčky v Orlických horách
Cena: Dar za dar

Rezervace: Zašlete e-mail se svým jménem a telefonním číslem na adresu:p.barny@post.cz

Zveme na týden času prožitého společně v krásném prostředí Orlických hor. Základnou nám bude zrekonstruovaná stará horská chalupa. Po většinu času si budeme užívat sdíleného ticha. Mluvit budeme jen tolik, kolik bude nezbytně potřeba. Program není úplně pevně daný. Bude vycházet ze základní kostry, z intuitivního vnímání okamžiku a osobní svobody.
 
Budeme meditovat v místnosti, chodit okolní krajinou a to společně i každý sám, budeme sdílet v kruhu, pracovat na dřevě či na zahradě, společně sedět u ohně, možná budeme společně i vařit. Jeden den podnikneme celodenní pouť do Neratova. Časy budou trochu indiánsky plující. 
 
Orientační denní program: 
7:00 - 8:30 meditace
9:00 snídaně
10:30 - 12:30 meditace
12:30 oběd
13:30 procházky
17:00 večeře
19-21 večerní kruh
 
 
Bude také prostor pro rozhovory s Honzou i mezi sebou navzájem na témata přicházející z ticha.
 
 
Program je určen především pro pravidelné účastníky pondělních meditací. Je ale otevřen i lidem, kteří naše meditace nenavštěvují. Většina meditačních cvičení bude vycházet z Vippasany, ale budeme si dovolovat i různé experimenty a inspiraci z jiných tradic.
 
Vedení meditací - Jan František Bím a zájemci z řad účastníků.
 
 
Termín
neděle 8.1.2023 v 16 hodin - neděle 15.1.2023 po obědě. Možnost přijet i na část pobytu s předchozí domluvou nejpozději v úterý 10. 1. 2023 večer
 
 
 
Ubytování
Chalupa Petra a Hanky Jansových v Říčkách v Orlických horách ve vlastním spacáku a s vlastním prostěradlem na matraci v místnosti. Pro 7 zájemců možnost spát na matraci s peřinou s vlastním povlečením. 
 
 
Stravování
Společně z potravin, které se nakoupí cestou na chalupu. V přípravě jídla se budeme střídat, pokud se někdo nerozhodne být kuchařem. Předpokládáme převažující vegetariánskou lehkou stravu. Výjimečně možnost vlastního stravování například při nějaké složité dietě.
 
Příspěvek na ubytování
250 Kč / osoba / noc což je 1750 Kč za celý pobyt 
 
Příspěvek na společné stravování
Odhad 150 Kč / osoba / den což je 1050 Kč. Přesně spočteme podle možností nákupu.
 
Odměna za vedení meditací a rozhovory
Dar za dar, tak aby nevznikaly díry. Vycházíte z vašich možností a z toho, kolik byste za vedení meditací chtěli dostat Vy.
 
Přihlášení
U Petra Bartala na  p.barny@post.cz nebo na 604 539 415.
 
 
Zájemci, kteří pojedou autem, mohou na p.barny@volny.cz nabídnout volnou kapacitu ostatním účastníkům (a podělit se s nimi o náklady za pohonné hmoty).Zájemci o spolujízdu směrujte svou poptávku na stejný email.