Jak porod ovlivňuje náš život?

Lektor: Matthew Appleton (Velká Británie) 

Zrození je archetypální cesta, kterou procházíme všichni. Hluboce formuje to, kým jsme a jak vidíme svět.

Tato přednáška s praktickými cvičeními se zabývá celoživotními důsledky našeho porodního příběhu a tím, jak nám jeho uvědomění může pomoci rozvinout nové tvůrčí možnosti v životě. Přednáška je vhodná pro každého bez předchozí zkušenosti s prací s tímto tématem.

Zážitek z narození zůstává jako nevědomá nebo implicitní paměť, která se uchovává v našich buňkách, tkáních, ovlivňuje naší nervovou soustavu a tím také naši psychiku. Ačkoli je porod relativně krátký zážitek, je velmi intenzivní a někdy doslova zahlcující. Díky tomu funguje porodní otisk jako psychická a fyzická matrice, která se během každodenních událostí aktivuje a vede nás nevhodným směrem. Tyto zkušenosti mohou způsobovat potíže s rozhodováním, nedostatek důvěry ve vztazích, problémy se sebeúctou, závislostní chování, problémy s životním tempem, záchvaty paniky, výbuchy hněvu, potíže s přechody. Naštěstí je možné si tyto otisky postupně zvědomit a vžité vzorce nahradit novými možnostmi.

---------------

Matthew Appleton ve své práci vychází z třicetileté zkušenosti práce s prenatálními a porodními tématy, s miminky, dospělými i dětmi. Žije a pracuje v Bristolu ve Velké Británii. Je registrovaným kraniosakrálním terapeutem a psychoterapeutem Core Process Therapie (CPP) a také zakladatelem Institutu kraniosakrálních studií (Institute of Craniosacral Studies), kde po dvanáct let působil jako vedoucí učitel.

Přednáška je v anglickém jazyce s překladem do češtiny

Délka nahrávky: 1 hodina a 49 minut

Jedná se o záznam přednášky Matthewa Appletona, která proběhla v Praze 21. 9. 2023

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.